Przejdź do treści

O mnie

Jestem Kamila z @domwszczerympolu. Od 8 lat jestem rolniczką. Razem z mężem prowadzimy małe gospodarstwo na lubelszczyźnie, a w Internecie dzielę sią moją wiedzą na temat uprawy warzyw i owoców.
W naszym gospodarstwie głównie uprawia się truskawki, maliny i pomidory.

Codziennie możesz obserwować naszą pracę na Instagramie – dzielę się tam moim doświadczeniem i wiedzą, którą udało mi się zdobyć na przestrzeni tych kilku lat. 

8 lat temu zaczynaliśmy od malin. Z racji tego, że oboje byliśmy z miasta, na początku do dyspozycji mieliśmy tylko kosiarkę ogrodową i kilka drobnych narzędzi – wszystkie prace wykonywaliśmy ręcznie. Większość zarobionych pieniędzy przeznaczyliśmy na inwestycje. Budowanie gospodarstwa trwa lata, ale jest to do zrobienia. 

Od 6 lat uprawiamy truskawki i pomidory. Najpierw były to uprawy w gruncie, jednak żeby podnieść jakość naszych produktów, zdecydowaliśmy się na inwestycje i przenieśliśmy część naszych upraw pod osłony, co pozwoliło nam na ograniczenie środków chemicznych do minimum. Wysokie tunele foliowe dają nam możliwość kontrolowania niesprzyjających warunków atmosferycznych. 

Przez te kilka lat uprawialiśmy wiele odmian malin, truskawek i pomidorów. Dziś zostaliśmy z tymi, które najlepiej się u nas sprawdziły.

W  moim sklepie znajdziesz bardzo przydatne szkolenia i e-booki. Jeśli chcesz być na bieżąco zapisz się na darmowy newsletter. W newsletterze przekazuję jeszcze więcej praktycznej wiedzy oraz ciekawostki ze świata upraw i rolnictwa.